[ENG]

Our SocialEramus team dedicated this week to ANIMALS! 

For this special occasion, we decided to donate food to a local animal shelter here in Krakow. The shelter had asked us to help collect donations, so all this week it was possible to bring the food to our office. We were collecting dog and cat food, both dry and canned.

  • ESN ZOO Trip!

On Wednesday, we visited the ZOO and observed different animal species. It was a very nice trip. Our students loved the animals.

  • Animal Party

On Thursday, we invited everybody for the wildest event - Animal Party in Pauza Club. It was an opportunity to be The Animal of The Night, and we encouraged everybody to dress up as an animal and show their wild side. For those who didn’t have a costume, we prepared animal masks.

It was a real and crazy jungle!

 

[PL]

Nasz Social team zadedykował ten tydzień ZWIERZĘTOM!

Z tej szczególnej okazji, postanowiliśmy podarować żywność do schroniska w Krakowie. Schronisko poprosiło nas o pomoc w zbieraniu podarunków, dlatego przez cały tydzień była możliwość przyniesienia żywności do naszego biura. Zbieraliśmy karmę dla psów i kotów, zarówno suchą jak i konserwy.

  • Wycieczka do ZOO!

W środę, wybraliśmy się do ZOO aby odwiedzić i obejrzeć różne gatunki zwierząt. To była bardzo miła wycieczka. Studenci byli zachwyceni zwierzętami.

  • Animal Party

W czwartek, zaprosiliśmy wszystkich na najbardziej dzikie wydarzenie- Animal Party w Pauza Club. Była to okazja aby zostać Zwierzęciem Nocy, zachęcaliśmy wszystkich do przebrania się za zwierzaka i pokazania swojej dzikiej strony. Dla tych, którzy nie mieli kostiumu przygotowaliśmy zwierzęce maski. 

Date: 
07/04/2014 to 13/04/2014